Kış lastiği ne zaman takılacak?

Kış lastiği ne zaman takılacak?

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için başlayacak kış lastiği takma zorunluluğunun tarihi merak konusu oldu. Ekim ayının gelmesiyle birlikte konu hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte sorgulamalarını yoğunlaştıran araç sürücüleri, zorunlu kış lastiği uygulamasının başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, Kış lastiği ne zaman takılır?
Yüz binlerce araç sahibi, "Kış lastiği ne zaman takılır?" sorusuna yanıt arıyor. Kışın beraberinde getirdiği olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için takılan kış lastiklerinin ne zaman zorunlu olacağı, son günlerde en çok merak edilenlerde oldu. İşte, konuya ilişkin detaylar...

Kış lastikleri 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenlik sağlıyor. Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık'ta başlayacak. Buna göre, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanacak.

Benzer Konular

1957 Yılından Bugüne çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.