MOTOR YAĞ VE FİLTRE DEĞİŞİMİ

MOTOR YAĞ VE FİLTRE DEĞİŞİMİ

Motor Yağ Değişimi


 

Motor yağı, aracın çalışması esnasında hareketli parçalar arasında bir yağ filmi oluşturarak sürtünme ve aşınmanın önüne geçer. İçerdiği katkılar sayesinde motor parçalarını temizler. Motor yağı seviyesinin belli aralıklarla kontrol edilmesi,  motor yağının en az yılda bir kez değiştirilmesi gerekir. A.C. Aksan Otomotiv Araç Bakım Servisimizde Uzman personelimiz aracınızın yağını özel aparatlar ile değiştirip yerine üretici firmanın tavsiye ettiği markada ve özellikte yeni yağı koymaktadır.


Yağ Filtresinin Değişimi


 

Yağ filtresi, motoryağını süzer ve yağlama kanallarında akışı sağlar. Bu nedenle yağ filtresinin zamanında değiştirilmesi ve düzenli olarak bakımının yapılması yağ kanallarında oluşabilecek tıkanmaların önüne geçecektir. A.C. Aksan Otomotiv Araç Bakım Servisimizde Uzman personelimiz aracınızın filtrelerini özel aparatlar ile değiştirip yerine üretici firmanın tavsiye ettiği markada ve özellikte yeni orjinal filtreyi montaj yapmaktadır.

Hava Filtresinin Değişimi


Hava filtresi, havadaki toz taneciklerini süzerek motora temiz hava girişini sağlar. Hava filtresinde yapılacak periyodik bakım sayesinde hava filtresinin tıkanmasından kaynaklanacak performans düşüşü ve verim kaybının önüne geçilebilir.  A.C. Aksan Otomotiv Araç Bakım Servisimizde Uzman personelimiz aracınızın filtrelerini özel aparatlar ile değiştirip yerine üretici firmanın tavsiye ettiği markada ve özellikte yeni orjinal filtreyi montaj yapmaktadır.


Polen Filtresinin Değişimi


Klima ve havalandırma sisteminin verimli çalışması ve araç içi temiz hava girişinin sağlanabilmesi için, aracınızın polen filtresinin periyodik bakımlarda kontrol edilmesi ve gerekli durumlarda değişiminin yapılması gerekir. A.C. Aksan Otomotiv Araç Bakım Servisimizde Uzman personelimiz aracınızın filtrelerini özel aparatlar ile değiştirip yerine üretici firmanın tavsiye ettiği markada ve özellikte yeni orjinal filtreyi montaj yapmaktadır.


Yakıt Filtresinin Değişimi


Yakıt filtresi, aracınızın yakıtındaki yabancı maddeleri süzerek, yakıt pompasına temiz yakıtın ulaşmasını sağlar. Araçta yakıt tasarrufunu sağlamak ve çekiş problemleri yaşamamak için yakıt filtresinin zamanında değiştirilmesi önem arz etmektedir. 

Yakıt Filtresinin Değişimi


Yakıt filtresi, aracınızın yakıtındaki yabancı maddeleri süzerek, yakıt pompasına temiz yakıtın ulaşmasını sağlar. Araçta yakıt tasarrufunu sağlamak ve çekiş problemleri yaşamamak için yakıt filtresinin zamanında değiştirilmesi önem arz etmektedir. A.C. Aksan Otomotiv Araç Bakım Servisimizde Uzman personelimiz aracınızın filtrelerini özel aparatlar ile değiştirip yerine üretici firmanın tavsiye ettiği markada ve özellikte yeni orjinal filtreyi montaj yapmaktadır.Diğer Hizmetler

1957 Yılından Bugüne çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.